MUZIKÁL SIBYLA MÁ KOSTÝMY ZA 8 MILIÓNŮ

Premiéra muzikálu Sibyla, královna ze Sáby se blíží a diváci se mohou těšit na výpravu, která jistě zaujme oko divákovo. V těchto dnech měli novináři si prohlédnout kostýmů z dílny kostýmního výtvarníka Josefa Jelínka. Vytvořil pro tento muzikál na 380 kostýmů a obleče 70 herců a zpěváků a producenty přišly na 8 miliónů korun.

„Každý máme řadu převleků, kostýmy jsou překrásné, většina z nás také stráví hodiny v maskérně, jsme všichni nadšení, kostýmy Pepíčka Jelínka jsou úchvatné," prozradil představitel hlavní mužské role, krále Šalamouna Daniel Hůlka.

Ten na představení kostýmů byl ještě bez bot. „To jediné se ještě nestihlo, stále se šijou. Ale že já mám problém s botama mne nepřekvapuje, to mám celý život," směje se Hůlka, který nosí boty velikosti 48, tedy třináctky. „Já nechodím do obuvi okukovat hezké boty, ale už u vchodu mám otázku, zda mají třináctky," dodal se smíchem zpěvák.

Je prý také nadšený ze scény, kterou navrhl akademický malíř Daniel Dvořák. Producentka Ema Krahulíková prozradila, že vyšla kvůli své náročnosti a propracovanosti na deset miliónů korun. „Jenom točna stála přes milión korun. Na muzikálové scéně nemá obdobu. Nádherné a velmi nákladné jsou kulisy, projekce, rekvizity," osvětlila producentka.

Nejodvážnější kostým mají vedle company Sibyly, tedy Elis Ochmanová a Evou Burešová. „Když jsem poprvé kostým viděla, trošku se mi zatajil dech. Chvíli jsem přemýšlela, jestli bych do premiéry měla vůbec něco jíst, ale myslím, že to nebylo třeba. Nejsem vychrtlina, ale ani se mi to nelíbí. I v době Sibyly muži navíc měli rádi ženy krev a mlíko, takže myslím, že nějaký ten špíček se neřeší. Já jsem spokojená," dodala Ochmanová.

Míša Nosková v roli Hannah se ukáže společně s Karolinou Gudasovou, která je letos nominována na cenu Thalie, coby těhotná. Míša Nosková se objeví ve druhé polovině muzikálu ve velmi sexy kostýmu, který vypadá hodně civilně. „Má to být nová doba, doba budoucnosti, takže šortky a prsa ven to jistí," usmívá se.

Roli Ezry hraje herec Miroslav Hrabě, který přehlídku kostýmů moderoval a pochlubil se, že pod kostýmem nic nemá. A cítil se velmi pohodlné. Možná to bude praktikovat i normálně. „Zatím nám trenky, slipy nebyly dodány, tak jsem to vyřešil takhle a budu doufat, že to nikomu vadit nebude. Fakt zajímavý a pohodlný," dodal herec.

Volné šaty si užívá také Hanka Křížková, která se v roli chůvy Lafity alternuje s Ilonou Csákovou. Hanka zhubla šestnáct kilogramů a vypadá skvěle.

Premiéra muzikálu Sibyla, královna ze Sáby je již 17. března v divadle Hybernia. Premiérové obsazení bude známo začátkem příštího týdne.

http://www.magazinelita.cz/clanek/6622-muzikal-sibyla-ma-kostymy-za-8-milionu/


Doporučené příspěvky
Novinky
Sledujte nás
No tags yet.
Tags
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square